e martë, 30 nëntor 2010

Ky tregim flet për një zog i cili jeton ne një kulle te larte dhe një djalë qe dëshiron te ja merre zogut këngën. Zogu këndonte aq bukure sa që bënte qe trëndafilat te lulëzojnë me fletët e tyre te blerta. Djali i cili jetonte ne një dhome te kullës fliste me ëmbëlsi. Ai një nate ju afrua zogut dhe i tha :

Dua këngën tende. Ti mund te gjesh ndonjë kënge tjetër, djali ja kërkoi këngën zogut sepse me këngën e tij te bukur te gjithë do ta donin djalin.

Djali priti disa dite dhe doli qe ta kërkonte zogun qe te ja merte këngën zogut. Duke e kërkuare dëgjoi një jelkone ! Ai donte ta ndiqte por jehona e ndiqte. Jehona arriti deri te veshët e djalit dhe i tha :

- Mos e kërko zogun kot atë nuk munesh qe ta gjesh me.

Djalit iu kujtua kur zogu i tha qe me miredo te ishte qe ai ta mbante këngën e kurse djali duhet qe ta mbante fjalën.

78 komente:

 1. e mir e mir po pak e shkurt hahahha e mir e mir

  PërgjigjuFshije
 2. ppse nukk po shkrunii mma shuumm ;;?

  PërgjigjuFshije
  Përgjigjet
  1. Shum i lodht koke o ti Anonymous qka ki mi than ti njerit qaq osht tregimi kishe budall po fol me veten ktu E mir tybe :P e mir e mir mir mir veq po fol me veten si pi shtimjes kishe je more ZOT -4-

   Fshije
  2. veq nja hahaha

   Fshije
 3. Shume e bukur.Por,me mire eshte qe ta shkruani te gjithen.Tung.!

  PërgjigjuFshije
 4. shum mir po shum palidhje ma gjat u dasht me shkruuu:p:p:p

  PërgjigjuFshije
 5. Miremireamomagatbejakajshananen.

  PërgjigjuFshije
 6. shum e bukur veq pak e shkurt ,po menoj qe ja ka bo vetem komentin

  PërgjigjuFshije
 7. shum e bukur po pak e shkurt po menoj qe ja ka bo vetem komentin

  PërgjigjuFshije
 8. shum e mir vetemte ishte me e gjate do te ishte edhe me mir

  PërgjigjuFshije
 9. ky eshte nje nder lektyrat me te pelqyera per mua

  PërgjigjuFshije
 10. mund ta shkruani kuptimin e te gjithes

  PërgjigjuFshije
 11. mund ta shkruani kuptimin e kesal lektyre te gjithin

  PërgjigjuFshije
 12. Kushh a ka shkruu ktohh

  PërgjigjuFshije
 13. shum mir me la shum pershtypje

  PërgjigjuFshije
 14. a ka mundesi ta shkruani pak me gjat kuptimin e veprave ?

  PërgjigjuFshije
 15. Pse nuk po e shenoni te gjithen :P

  PërgjigjuFshije
 16. REFERATI I KSAJ LEKTYRE ESHT SHUM I MIR

  PërgjigjuFshije
 17. O NANA TU QIFT PO MENO PAK KUJNA PO I THU

  PërgjigjuFshije
 18. O NANA TU QIFT PO MENO PAK KUJNA PO I THU P

  PërgjigjuFshije
 19. shum bukur e ke shkrue

  PërgjigjuFshije
 20. kash pas qef me tregu tregimin vepra

  PërgjigjuFshije
 21. shum mir veq pak e shkurt dhe tia shkuajsh komentin

  PërgjigjuFshije
 22. kjo pjese me pelqen shum

  PërgjigjuFshije
 23. shum e mir vetem ka fundi te rruci e puci paliidhje sdi pse e kan qit
  kushe shkrun qata osht krejt budall

  PërgjigjuFshije
 24. qe sa e shkruva te paren
  nihere thash qe te koka palidhje e kur e shkruva shume e mir mu duk
  besoj se edhe te tjera tregime te kesaj lektyre me më pelqy

  PërgjigjuFshije
 25. shum e miiir esht kjo veper :D

  PërgjigjuFshije
 26. bukur por duhet qe ta shkruani te gjithen ..

  PërgjigjuFshije
 27. O Mshijne Gojen Se PoM Dhem Koko Se Ia Qive Me Seks Motren Tane Ore Kurvanat E Karit

  PërgjigjuFshije
 28. Po Mir Mia Qi Karin Juve Ju Bushtrat E Sexit

  PërgjigjuFshije
 29. SHUM E MIR KJO VEPER VALLA ME ANE TE KSAJ FITOVA PESA

  PërgjigjuFshije
 30. HEJ UNE JOM DIELZA
  BAJGORA PO ME VYN SHUM KJO VEPER PO VEQ E SHKURT EE PO MU NUK PO MA NIEN HIQ NESE DONI ME M PRANUE UNE JOM SHUM E BUKUR TUNG TUNG NGA BALLOFCI DIELZA

  PërgjigjuFshije
 31. HEJJJ A JE SEXYYYYYYYYYYY

  PërgjigjuFshije
 32. shum mir veq pak e shkurter

  PërgjigjuFshije
 33. qe Ku Jom Kush Kari Pom Lyp

  PërgjigjuFshije
 34. kjo veper qenka shum e bukur

  PërgjigjuFshije
 35. kjo veper qenka shum e bukur por e shkurt

  PërgjigjuFshije
 36. kjo veper koka tamon

  PërgjigjuFshije
 37. Wow ju lutem qiteni edhe disa tjeter ore ::@@

  PërgjigjuFshije
 38. a mundeni me e qit librin kalamajte e pallatit tim nga bedri dedja

  PërgjigjuFshije
 39. shum bukur hallall ju koft

  PërgjigjuFshije
 40. It's in point of fact a great and useful piece of info. I am happy that you simply shared this useful info with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

  Also visit my webpage ford ranger forum

  PërgjigjuFshije
 41. Bravo shum mir e ke bo se shum mu ka vyt

  PërgjigjuFshije
 42. referati esht shum i mir po te lutem ti beni te gjitha veprat sepse vetem kaq nuk mjafton esht shum e mir veq vashdoni

  PërgjigjuFshije
 43. kush din tjera let ma qon linkun ok

  PërgjigjuFshije
 44. kush din tjera let ma qon linkun ok

  PërgjigjuFshije
 45. Bravo me 10 rreshta nuk bohet lektyra o duft ma gattt

  PërgjigjuFshije